Společnost FINNHOUSE s.r.o., založená roku 2013.  Základním cílem naší společnosti je uvést na český trh rychle montované energicky úsporné rodinné domy od finského výrobce OMATALO.

Zděný, nebo montovaný dům ?

Běžný standardní český dům, zpravidla zděný, s hezky vymalovanou či cihlami obloženou fasádou, v poslední době razantně zdražil – a to nejen kvůli zvýšení ceny za tradiční kamennou stavbu, ale i v důsledku termínu výstavby zděného domu.

Od zahájení stavby do ukončení základních stavebních prací uplyne přinejlepším 8-10 měsíců. Přitom taková cihlová novostavba, u které byly využity „syrové technologie“, není okamžitě vhodná k bydlení. Dům je třeba prosušit a „vůně“ čerstvé stavby se bude vyvětrávat několik měsíců. Budoucí majitel je nucen po celou tuto dobu pronajímat jiné obydlí a snít o svém novém baráčku. Celkový rozpočet na stavbu se v jejím průběhu navyšuje o nejrůznější neplánované položky: nájem bydlení před nastěhováním do novostavby, dlouhá lhůta hypotečního kreditu před uvedením domu do uživatelného stavu, výdaje na služby po celou dobu stavby.

Nejméně příjemnou skutečností pak je, že po dokončení stavebních prací se cihlový dům musí usadit, jelikož je velmi těžký. Tento proces je spojen s nekontrolovatelnou deformací základů a stěn, v jejímž důsledku se vytváření praskliny a trhliny – místo radosti z nového bydlení má vlastník nakonec jen záporné emoce.

FINNHOUSE s.r.o. si je vědoma úskalí, která musí zájemci o moderní bydlení překonávat. Z tohoto důvodu doporučuje montované domy OMATALO, jako levnější, rychlejší a úspornější variantu ke klasickým zděným domům. 

Mladý kolektiv společnosti  objevil v krizi, která ovládla minulé roky, mnoho výhod. Propad trhu s nemovitostmi, jakož i prudký nárůst cen elektřiny nutí kupce nemovitostí šetřit a vybírat bydlení podle optimálního poměru ceny a kvality. Každý Čech přitom tradičně sní o životě ve vlastním, a to v teplém a útulném domečku.

Vedoucími společnosti FINNHOUSE s.r.o.jsou lidé, kteří mají přímý vztah ke stavebnictví a postavili již mnoho budov, včetně těch pro sebe a své rodiny. Vědí, co znamená komfortní bydlení a radost z vlastního domku. Problémem stavby domů v České republice jsme se zabývali velmi podrobně a dospěli jsme k závěru, že na trhu je velká poptávka po kvalitním obydlí, které by odpovídalo současným vysokým ekonomickým i ekologickým požadavkům.

FINNHOUSE s.r.o. má Stavební licenci v České republice. V souvislosti s tím, že rodinný dům od OMATALO je složitou konstrukcí, která vyžaduje nepřetržitou kontrolu ve všech etapách stavby – od základů až po vrchol střechy – jsou veškeré práce vykonávány školenými specialisty naší společnosti.

Získali jsme atestaci a ve Finsku jsme absolvovali úplný kurz o stavbách domů typu OMATALO, můžeme tedy s určitostí zaručit, že naše společnost uskutečňuje všechny práce na té nejvyšší úrovni.

Pokud se obrátíte na naši společnost, získáte radost z uskutečnění svého snu. Na stránkách společnosti si můžete vybrat vlastní dům a na pobočce naší firmy se přesvědčit o všech vymoženostech přední technologie stavby domů OMATALO od FINNHOUSE s.r.o.